Kabeden Canlı Yayın
ANA MENÜ
Anasayfa
Kabe'den Canlı Yayın
Medine'den Canlı Yayın
Kabe'den Teravih Namazı
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Yaz Kursları Dökümanları
Kur'an Kursu Dökümanları
EHYS Giriş
İKYS Giriş
DHYS Giriş
Münhal Kadro
Kuran-ı Kerim
Hadis-i Şerif
İlmihal 1-2
Ramazan 2015
Kutlu Doğum 2015
Kurban 2014
Cam ve Din Gör Haft 2014
Hizmet Standartları Formu
Aile Eğitim Programı (AEP)
e- Bordro
Bilgi Edinme
Bimer
GİRİŞ FORMU

Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.1.56-community
Zaman: 08:21
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 315
Haberler: 1048
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 1235084
KİMLER ÇEVRİMİÇİ
VEDA HUTBESİ

Veda Hutbesi
Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.
İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki
hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.
MÜ'MİNLER!
Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.
İNSANLAR!
Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!
Şahid ol yâ Rab!
Şahid ol yâ Rab!

NAMAZ VAKİTLERİ
haberler.. haberler 1
Yazar Media Station Web Center   
Friday, 02 April 2010
KAYMAKAM RÜSTEMOĞLU’NDAN VEDA ZİYARETİ
 
Serik Kaymakamı Erol RÜSTEMOĞLU, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığına atanması münasebetiyle müftülüğümüze veda ziyaretinde bulundu..

RAMAZAN BAYRAMI AÇIKLAMASI
 
İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş yaklaşan Ramazan Bayramı vesilesiyle bir açıklama yaptı ve açıklamasında şunları söyledi: "Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu da Cehennemden kurtuluşa vesile olan Ramazan-ı Şerifin son günlerini yaşıyoruz. İnşallah 17 Temmuz Cuma günü, iki bayramı bir arada yaşayarak..

KADİR GECESİ COŞKUYLA KUTLANDI

 
Kadir Gecesi ilçemiz camilerinde kadın erkek ve çocukların yoğun katılımıyla idrak edildi. Özellikle Merkez Camiinde diğer camilerde olduğu gibi, cami cemaati almadı. Sabah namazına kadar devam eden programlarla Kadir Gecesi ihya edilmeye çalışıldı..

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN KADİR GECESİ KUTLAMALARI
 
İlçemiz Yaz Kur’an Kurslarından Alaaddin ve Süleymanağa Kur’an Kursları, öğreticilerinin rehberliğinde Kadir Gecesi Kutlama Programı düzenlediler. Öğrenciler Kur’an’dan sureler okuyarak, ilahi ve şiirlerle programı süslediler..

İYİLİK SOFRASI TÖNGÜŞLÜDE AÇILDI
 
İlçemiz Töngüşlü mahallesindeaçılan iyilik sofrasında, mahalleli bir araya geldi. Pazaryerinde düzenlenen programda Kur’an ziyafeti ve dualarla gönüller doydu. İyilik sofralarında da iftar vaktinin sevinç ve neşesiyle hep birlikte iftar edildi..

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNÜN İYİLİK SOFRASINDA YETİMLER VARDI

 
İlçe Müftülüğümüzün düzenlediği iyilik sofrasında, yetimler ve yakınları bir araya geldi. Müftülük Bahçesinde düzenlenen programda Kur’an ve dualarla iftar edildi..
        
.... haber .. TÜM HABERLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN .. haber ....

 .... video .. TÜM VİDEOLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN .. video ....
Son Güncelleme ( Friday, 24 July 2015 )
 
Medineden Canlı Yayın
Müftümüz

Dr. Abdulkadir KARAKUŞ
Serik Müftüsü
Kur'an-ı Kerim Metni
Ramazan 2015
Camiler Ve Din Görevlileri Haftası
Personel Duyuruları

TAZİYE

Kadriye Mahallesi
Dinler Bahcesi Camii
İmam-Hatibi
Sonay Yıldırım'ın
Babası
Hakka Yürümüştür.
Merhuma
Yüce Allah'tan
Rahmet
Yakınlarına
Sabır Dileriz.

*****

web tasarım
moda
web tasarım