ANA MENÜ
Anasayfa
Kabe'den Canlı Yayın
Medine'den Canlı Yayın
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Yaz Kursları Dökümanları
Kur'an Kursu Dökümanları
DİBBYS Giriş
Münhal Kadro
Kuran-ı Kerim
Hadis-i Şerif
İlmihal 1-2
Ramazan 2016
Kutlu Doğum 2016
Kurban 2015
Cam ve Din Gör Haft 2015
Hizmet Standartları Formu
Aile Eğitim Programı (AEP)
e- Bordro
Bilgi Edinme
Bimer
GİRİŞ FORMU

Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.1.56-community
Zaman: 23:41
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 671
Haberler: 1147
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 1740498
KİMLER ÇEVRİMİÇİ
VEDA HUTBESİ

Veda Hutbesi
Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.
İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki
hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.
MÜ'MİNLER!
Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.
İNSANLAR!
Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!
Şahid ol yâ Rab!
Şahid ol yâ Rab!

NAMAZ VAKİTLERİ
haberler.. haberler 1
Yazar Media Station Web Center   
Saturday, 26 March 2016

MÜFTÜLÜKTEN AİLE SEMİNERLERİ BAŞLADI

 
 

Müftülük Toplantı salonunda 26 Mayıs Perşembe günü saat 14.00 da İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Malkoç “Mahremiyet Bağlamında Sosyal Medya ve Aile” konulu konferans verdi..

 


İL MÜFTÜMÜZ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

 
 

İl Müftüsü Osman Artan 25 Mayıs Çarşamba günü İlçe Müftülüğünü ziyaret etti..

 


“YAZ KUR’AN KURSLARINDA OYUN” TEMALI EĞİTİM SEMİNERİ

 
 

24 Mayıs Salı günü Akdeniz Yükseliş Koleji konferans salonunda Serik din görevlileri için “Yaz Kur’an Kurslarında Oyun” Temalı Eğitim Semineri düzenlendi..

 


“GEÇMİŞLERİMİZE VEFA

&

GÖNÜLLERİMİZE ŞİFA” 

1001 Hatim Etkinliği

 
 

Serik İlçe müftülüğü “Geçmişlerimize Vefa & Gönüllerimize Şifa” adlı 1001 Hatim etkinliği başlattı. Okunan hatimlerin duası Ramazan Ayı Kadir gecesinde yapılacak olup şimdiden hatim okumak isteyen vatandaşlarımız din görevlilerine, Bayan Kur’ân Kursu Öğreticilerine veya İlçe Müftülüğüne müracaat ederek okuyacakları hatim ile isim ve iletişim bilgilerini vermeleri gerekiyor...

 

.... haber .. TÜM HABERLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN .. haber ....

 .... video .. TÜM VİDEOLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN .. video ....
Son Güncelleme ( Saturday, 28 May 2016 )
 
Aile ve Dini Rehberlik
Yazar Media Station Web Center   
Friday, 02 April 2010
" target="_blank">
Son Güncelleme ( Saturday, 26 March 2016 )
 
Müftümüz


Dr. Mehmet MALKOÇ
Serik Müftüsü

Kur'an-ı Kerim Metni
Ramazan 2016

Namaz Portalı
KUTLU DOĞUM 2016
web tasarım
moda
web tasarım