Kabeden Canlı Yayın
ANA MENÜ
Anasayfa
Kabe'den Canlı Yayın
Medine'den Canlı Yayın
Kabe'den Teravih Namazı
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Kur'an Kursu Dökümanları
EHYS Giriş
İKYS Giriş
DHYS Giriş
Münhal Kadro
Kuran-ı Kerim
Hadis-i Şerif
İlmihal 1-2
Kurban 2013
Cam ve Din Gör Haft 2013
Cam ve Din Gör Haft 2012
Cam ve Din Gör Haft 2011
Ramazan 2013
Ramazan 2012
Kutlu Doğum 2014
Hizmet Standartları Formu
Aile Eğitim Programı (AEP)
e- Bordro
Bilgi Edinme
Bimer
GİRİŞ FORMU

Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.1.56-community
Zaman: 14:29
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 241
Haberler: 875
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 618172
KİMLER ÇEVRİMİÇİ
VEDA HUTBESİ

Veda Hutbesi
Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.
İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki
hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.
MÜ'MİNLER!
Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.
İNSANLAR!
Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!
Şahid ol yâ Rab!
Şahid ol yâ Rab!

NAMAZ VAKİTLERİ
haberler.. haberler 1
Yazar Media Station Web Center   
Friday, 02 April 2010
KUTLU DOĞUM BEBEKLERİNE ÇEYREK ALTIN
 
İlçe Müftülüğümüzün Kutlu Doğum Haftalarında geleneksel hale getirdiği, Kutlu Doğum Haftasında normal doğumla dünyaya gelen üç bebeğe çeyrek altın takma ve hastanede yatan hastaları ziyaret etme geleneği bu yılda devam etti... 

ABDURRAHMANLAR VE ÇANDIR KONFERANSLARI YAPILDI
 
Kutlu Doğum Haftasının ilk konferansları, Abdurrahmanlar ve Çandır Mahallelerinde yüksek katılımlarla icra edildi...

HAT, EBRU, TEZHİP VE MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI
 

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Belek Dinler Bahçesi Sergi Salonunda hazırlanan Hat, Ebru, Tezhip ve Minyatür sergisi açılışı, 14 Nisan Pazartesi günü Saat 11.00 de kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla yapıldı...


RUHUMUZU AYDINLATAN ÖNDERLER SEMİNERİ
 
Kişisel gelişim uzmanı Alişan Kapaklıkaya müftülüğümüz çalışanlarına ve eşlerine 10 Nisan Perşembe günü “Ruhumuzu Aydınlatan Önderler“ konulu mesleki motivasyon semineri verdi...

MÜFTÜLÜĞÜMÜZDEN ÇINARALTI MEYDANINDA STANT

 

Müftülüğümüz Kutlu Doğum Haftası öncesi Çınaraltı meydanında Kutlu Doğum Haftası Programları Tanıtım Standı kurdu...


KUR’AN’I GÜZEL OKUMA KURSU BAŞLADI
 
İlçe Müftülüğümüz Din Görevlilerine yönelik Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Kursu düzenlendi. Beş hafta sürecek olan kursa İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlardan oluşan 15 kişi devam ediyor...
      
.... haber .. TÜM HABERLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN .. haber ....

 .... video .. TÜM VİDEOLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN .. video ....
Son Güncelleme ( Friday, 18 April 2014 )
 
Medineden Canlı Yayın
Müftümüz

Dr. Abdulkadir KARAKUŞ
Serik Müftüsü
KUTLU DOĞUM 2014
Camiler Ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Gör Haftası Videoları
Kur'an-ı Kerim Metni
KUR'AN-I KERİM PORTALI
HADİS-İ ŞERİF PORTALI
İLMİHAL 1-2
HAC ve UMRE
DİYANET ÇOCUK
Kutlu Doğum 2013
Ekmeğini İsraf Etme
web tasarım
moda
web tasarım